Eğitim Fakültesinde Öğretilmeyenler – Sertifika Programı (Uzaktan Canlı Eğitim)

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

Eğitim Fakültesinde Öğretilmeyenler – Sertifika Programı
1.seans 2.seans
Bedenimle Anlatıyorum Anlatımda NEDEN? Dili
Mesleki Farklılık ve Kendine Alan Yaratma Kariyer Gelişiminde Temel Faktörler Sınıfta Neler Oluyor? Sınıf Hakimiyeti Teknikleri
Öğrenci Bilincinde Etki Oluşturma Anlatımda Öğrenciye ulaşabilme Benimle Bir Proje Yapar mısın? Proje Geliştirmenin Kariyere Katkısı
Teknoloji ve Eğitim Programlarıyla Etkileşim Eğitimde Yeni Materyallerin kullanılması Birlikte varız! Kurumsal Kültür
Öğrencinin Dünyasında Birey Olarak Varolmak Öğretmenin öğrenci üzerindeki etkisi Kapanış ve Sertifika Töreni

Katılımcılara sertifika verilir.

Öğretmenbul.net öğretmen akademisi tarafından hazırlanan “Eğitim Fakültesinde Öğretilmeyenler” başlıklı seminer programımız içerik olarak mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde dahil eğitim kurumlarında kariyer yapan ya da hedefleyen tüm öğretmenlere, iyi yetişmiş ve özel kurumlarda çalışmanın bilincine sahip olan bir ekip isteyen tüm eğitim kurumlarına hitap etmektedir. Öğretmenin derse girerken yapması gereken hazırlıklardan başlayarak, kurumsal kültüre, öğrencinin, velinin, kurumların öğretmenlerinden beklentilerine kadar pek çok konuya yer verilmektedir. Bu seminerin başlığının “Eğitim Fakültesinde Öğretilmeyenler” olması da tesadüf değildir. Çünkü öğretmenlerin üniversitelerde öğretilmeyen pek çok durumla karşı karşıya kaldığı gerçek dünyada, tamamı gerçek ve yaşanmış öğretmen deneyimlerinden oluşan bir içerikle hazırlanmıştır. Ayrıca bir kurum çalışanı olarak öğretmenlerin neler yapması gereklidir? Kurumlar arası geçişlerde kurumsal kültüre nasıl uyum sağlanacaktır? Tüm bu konular ele alınmaktadır.

“Eğitim Fakültesinde Öğretilmeyenler”‘in diğer seminer programlarından farkı nedir?

“Eğitim Fakültesinde Öğretilmeyenler” Eğitim programının diğer seminer ve eğitim programlarından en önemli farkı eğitim sektörüne dışardan bakan bir bakış açısında olmamasıdır.  Bir ÖĞRETMEN OLARAK NE YAPMAK GEREKİR? KAMUDA YA DA ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖĞRETMEN OLMAK NE DEMEKTİR? bu sorulara verilen yanıtları içerir. Bugüne kadar verilen eğitimlerin ve seminer programlarının ortak özelliği aslında eğitim sektörünün içinde olmayan, sektörün dinamiklerinden ve gerçeklerinden uzak olan, sadece sosyolojik ya da psikolojik yaklaşımlar içeren konulara sahip olmasıdır. Ancak  “Eğitim Fakültesinde Öğretilmeyenler”  eğitim programı tamamen eğitim sektörünün içinden gelen ve gerçektende eğitim fakültelerinin müfredatlarında yer almayan GERÇEK HAYATTA ÖĞRETMENLİK NEDİR? sorusuna cevaplar sunmaktadır. Eğitim sektörünün öğretmenden, öğretmenin kurumundan, kurumların, velinin ve öğrencinin ÖĞRETMEN‘den beklentilerini anlatan, kurumsal kültürün ne olduğunu ve buna nasıl uyum sağlanacağını anlatan ve yaşatan bir eğitim programıdır. Tüm bu konu başlıkları tamamen gerçek, yaşanmış ve sonuç alınmış  her öğretmenin kendinden bir şeyler bulacağı deneyimlere dayanmaktadır.

Ayrıca eğitim sektörümüzün gelişim sürecinde yapılan yenilikler, değişimler ve gelişme süreçlerine farklı ve faydalı bir bakış açısı sunmaktadır. Bu eğitimi alan bir öğretmen, çalıştığı kurumlarda kendilerinden neler beklendiğini daha iyi bilecek, derslerine daha hazır ve bilinçli şekilde girecek ve kariyerine çok daha farklı, bilinçli ve farkındalıklara sahip olarak yön verebilecektir.

Sonuçta öğretmen olarak FARKLI BİR ÖĞRETMEN, kurum olarak İYİ BİR EKİP istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir eğitim programdır  “Eğitim Fakültesinde Öğretilmeyenler”

 

Eğitim Süresi : 6 saat

Katılımcı Kitle : Öğretmenler

 

Başvuru Formu Doldur

Avrupa Yakası Eğitim Programı

Tarih : 20 Nisan 2019 Cumartesi

Yer : Empati Florya Anadolu Teknik Meslek Lisesi

         Merkez Mahallesi, 29 Ekim Cd. No:14 Bahçelievler/İstanbul

 

Anadolu Yakası Eğitim Programı

Tarih : 27 Nisan 2019 Cumartesi

Yer : Bilgi Koleji

          Yenişehir Mah. çağlayan Sok. No : 22 Ataşehir / İstanbul

Program Akışı :

Sabah

10:00 – 12:00

12:00 – 12:15 Cafe Break

12:15 – 13:15

Öğlen Yemeği  13:15 – 14.15

Öğle

14:15 – 16:15

16:15 – 16.30 Cafe Break

16:45 – 18:00

 

İletişim : 0 534 630 94 64

Organizasyon : Eğitim Kurumları

Konuşmacı : Bahadır SÜMER

Bahadır Sümer Kimdir?

 

 

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

 

Basın Ekspres Final Okulları

Bir cevap yazın